Vsako žensko ob spoznanju, da bo postala mamica neobhodno preplavi vznemirjenje. Doseže jo spoznanje, da se v njej poraja čudež, ki bo spremenil njeno življenje. To vznemirjenje je pravi konglomerat čustev, ki največkrat vključujejo veselje, pričakovanje, izpolnjenost, nemalokrat pa tudi skrb, strah in negotovost. Prav vsaka mama si v sebi želi biti dobra mama in narediti vse prav. Ker se ženske nismo rodile s priročnikom o tem kako biti mama, se zato v tem obdobju začnejo temeljite priprave na materinstvo. Večina bodočih mamic že na začetku nosečnosti sprejme odločitev, da bodo dojile, saj je materino mleko najboljša hrana za dojenčka. Kaj pa, če se glede dojenja ne izteče povsem po pričakovanjih?
Za vse bodoče mamice smo pripravili Mlečno učilnico, kjer smo razjasnili ključna vprašanja o dojenju, nadomestnem mleku in kombiniranju obojega. V Mlečni učilnici, ki teče pod okriljem spletne Šole za starše najdete 15 kratkih strokovnih video razlag, ki smo jih pripravili v sodelovanju s pediatrinjo dr. Heleno Mole. Vsebine so brezplačne, zato ne oklevajte z ogledom, saj boste le tako lahko sprejele informirano odločitev, če bo to potrebno.
Nekatere mamice dojijo polno, druge mlečno formulo le dodajajo, tretje pa otroka hranijo izključno z mlečno formulo. V vseh treh primerih se bodo otroci večinoma razvijali in rasli. Starši pa si želimo, da bi bili otroci tudi zadovoljni in da bi izkoristili ves svoj potencial za optimalen razvoj. V prvih 1000 dneh se namreč postavljajo temelji za zdravje otroka za celo življenje in prehrana je eden izmed najpomembnejših zunanjih dejavnikov, ki na to vplivajo. V prvi polovici leta otrokovega življenja je mlečna hrana njegov edini vir hranil. V kolikor je dojenje mogoče le delno ali to ni mogoče, je izbira kakovostne mlečne formule res ključna.